Kroměřížané pečující o své blízké najdou podporu ve vznikající skupině

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – V Kroměříži vzniká svépomocná skupina pro lidi, kteří doma pečují o seniory či osoby se zdravotním postižením. Všichni zájemci mohou přijít na první setkání do Klubu seniorů. „Lidé, kteří se doma starají o někoho ze svých blízkých, tak budou moci společně sdílet své prožitky, zkušenosti, poznatky – pozitivní i negativní. Jde především o naslouchání a vzájemnou podporu,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

Podpůrná skupina je určena lidem s podobnými zkušenostmi, kteří si budou moct vzájemně pomoci překonat obtížné životní situace. Zároveň se ujistí, že na péči o své blízké nejsou sami. Moderátorkou skupiny bude pracovnice Sociálních služeb města Kroměříže Radka Křupková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První setkání se uskuteční v pondělí 28. června v 15 hodin v Klubu seniorů v Kroměříži ve Velehradské ulici 625/4. Vstup je z Hanáckého náměstí a je bezbariérový. Setkání by se měla konat pravidelně, do konce roku 2021 by měla proběhnout ještě další tři. Další případné informace získají zájemci u pracovníka odboru sociálních věcí a zdravotnictví Vratislava Snídala na e-mailu vratislav.snidal@mestokm.cz nebo na telefonním čísle 573 321 424.