Místo toho, aby se pečlivě ukrývali, nabízeli pochybné zboží seniorům

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – V Počernické ulici nabízela dvojice pochybné zboží kolemjdoucím seniorům. Oznamovatelka přivolala na místo strážníky a bylo zjištěno, že je muž a žena v hledáčku policie.

Na strážníky se prostřednictvím linky 156 obrátila oznamovatelka, upozornila je na pár s malým, asi dvouletým dítětem,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Dvojice v Počernické ulici nabízela pochybné zboží a to zejména seniorům. Oba byli oblečeni do černého, žena navíc měla výraznou růžovou vestu. „Hlídka je objevila sedět na autobusové zastávce Sídliště Malešice,“ doplnila mluvčí.

Když prodejci spatřili služební vozidlo strážníků, pokusili se chvatně místo opustit, v tom jim však strážníci zabránili. Muž a žena opakovali, že se ničeho nedopustili. Prý nemají doklady a na ztotožnění nechtějí s hlídkou spolupracovat. Během čekání na Policii ČR se muž pokusil utéct, ale byl zpacifikován. Žena chtěla odejít i s kočárkem, prý musí dítě doma přebalit. Strážnice se jí postavila do cesty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následně bylo zjištěno, že se devětadvacetiletá žena nachází v mezinárodním pátrání,“ dodala ještě mluvčí. Ani muž není bez poskrvrnky. Stejně starý parťák byl v evidenci hledaných. Oba výtečníky i s dítětem si na místě převzali policisté k dalšímu řešení.