Muž že Šumperska pěstoval marijánku ve velkém. Přišlo se na to náhodou

foto Policie ČR

ŠUMPERSKO – Dílem náhody se někdy může podařit rozkrýt to, co mělo zůstat zahaleno. Své o tom ví i hlídka policistů, která vyjela v neděli 13. června dopoledne do malé obce na Šumpersku prověřit oznámení o možném vloupání do neobydleného rodinného domu.

Policisté dostali oznámení o možném vloupání do neobydleného rodinného domku v malé obci na Šumpersku v neděli 13. června dopoledne. Na místě zjistili, že je objekt skutečně otevřený a s největší pravděpodobností se v něm nachází osoba, která má dům v pronájmu. Na volání hlídky se však nikdo neozýval, a tak policisté z obavy, zda se dotyčnému něco nestalo, vstoupili dovnitř. To už ale ucítili jim dobře známý zápach konopí a pojali podezření, že odhalili takzvanou indoor pěstírnu. Po chvíli se setkali s překvapeným mužem, který měl nebývalý zájem na tom, aby policisty co nejrychleji vyprovodil před dům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Osmatřicetiletého pěstitele policisté zadrželi a při následné domovní prohlídce zajistili kompletní zařízení určené k pěstování uvnitř, a to společně se 144 kusy rostlin konopí v různých fázích růstu, ale také již usušené konopí. „Muž si již vyslechl sdělení obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného ve vedeno na svobodě,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.