Nemocnice v Jihlavě pomáhá pacientům s lupénkou. Nově nabízí online konzultace

JIHLAVA – Všem pacientům s lupénkou nabízí jihlavská nemocnice možnost probrat svůj zdravotní problém s lékařem bez nutnosti jeho návštěvy. Své virtuální dveře otevře nemocnice pacientům ve středu 23. června.

Konzultace budou probíhat v době od 9 do 12 hodin. Konkrétní čas si mohou pacienti zarezervovat přes tento odkaz. Zájemce následně obdrží e-mail s potvrzením rezervace a odkazem na videohovor – přes něj se v konkrétní čas připojí k online konzultaci s lékařem. K tomu bude potřebovat počítač, tablet nebo chytrý telefon s webkamerou a mikrofonem. „Online poradna je určena jak pro pacienty, kteří lupénku již léčí, tak také pro ty, kteří ji ještě nemají potvrzenou odborníkem. Využít služeb poradny mohou i děti a mládež,“ říká primářka kožního oddělení Marie Policarová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Lupénkou, neboli psoriázou, trpí zhruba dvě procenta populace a postihuje stejně ženy i muže. Nejčastějším projevem je olupování zarudlé pokožky, která se tak obměňuje až sedmkrát častěji než normálně. Problémy lupenkářů muže navíc zhoršovat stres a celková náročnost současné doby, přičemž právě vystavení stresu má nemalý podíl i na samotném vzniku nemoci.

„Nejčastěji se toto onemocnění projevuje na kůži, ve vlasech a na nehtech. Může dojít i k rozvoji psoriatické artritidy, tedy k zánětu šlach a kloubů. Touto nemocí trpí přibližně jedna čtvrtina pacientů s lupénkou. Rozhodně se nevyplácí své potíže podceňovat, ideální je se o všem poradit s lékařem,“ dodává primářka Marie Policarová.

V Nemocnici Jihlava se novými možnostmi léčby lupénky zabývají již 12 let. Jako specializované centrum nabízejí řešení i pro středně těžké a těžké pacienty, kteří na léčbu možná už zanevřeli.