Oprava horní část třebíčského Karlova náměstí je před dokončením. V červenci začne revitalizace druhé poloviny

TŘEBÍČ – Rekonstrukce třebíčského náměstí, která začala na podzim roku 2020, je už skoro v polovině. Nyní probíhá dokončování jeho horní strany a poté se práce přesunou do dolní části. Celé náměstí pak bude opraveno ve druhé polovině příštího roku.

Se svou plochou kolem 2,2 hektarů patří třebíčské Karlovo náměstí k největším v republice. Vloni v létě začaly přípravné práce a hned poté došlo na samotnou rekonstrukci. Nejvíce práce dosud proběhlo pod povrchem. „Aktuálně jsou dokončeny zemní práce na výměně vodovodu, kanalizace, plynovodu, umístění optických kabelů, dokončují se rozvody elektřiny. Na horní straně náměstí se pokládají obrubníky a připravují speciální místa s hlínou pro usazení vzrostlých stromů,“ uvedla tisková mluvčí města Irini Martakidisová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V těchto dnech je již hotova i podzemní retenční nádrž na dešťovou vodu, nyní se budou připravovat jámy pro umístění podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Zhotovují se konstrukční vrstvy pro silnici, v západní části veřejné plochy náměstí jsou konstrukční vrstvy již dokončené.

Od 1. července se dělníci přesunou na spodní stranu náměstí, kde budou usazovat do země kabely pro rozvody elektřiny. Automobily (kromě povolených výjimek) už nebudou moci do konce revitalizace na náměstí vjíždět. Kompletní revitalizace Karlova náměstí bude dokončena v září roku 2022.