Podvodník zfalšoval údaje. Získal úvěr přes půl milionu korun

Ilustrační fotografie

KLATOVSKO – Velkého podvodu se dopustil čtyřiačtyřicetiletý cizinec pobývající na Klatovsku. Ten před několika lety podal nepravdivé údaje při sjednávání smlouvy o úvěru.

Muž v září 2014 totiž tehdy uvedl jako žadatele někdejší manželku bez jejího vědomí a souhlasu. Společnost mu tak poskytla spotřebitelský úvěr ve výši 655 832 Kč. Do měsíce září 2020 činila nesplacená výše úvěru 200 345,25 Kč. To mu však nestačilo a muž si dále opět bez souhlasu manželky opatřil kreditní kartu k revolvingovému úvěru u jiné společnosti. Tu aktivoval a prováděl s ní výběry. „.Od komisaře z oddělení hospodářské kriminality muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Byl obviněn ze spáchání přečinů úvěrový podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policie si ve věci vyžádala i znalce z oboru písmoznalectví a muž doznal, že při sjednání úvěrové smlouvy zfalšoval podpis manželky. Muž z úvěru uhradil různé dluhy,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.