Před policisty se skrýval ve křoví, věděl proč!

ilustrační foto

LIPNÍK – Náhoda tomu chtěla, že se do hledáčku policie dostal řidič Škody Octávie, kterého policejní hlídka zastavovala v pondělí v půl třetí ráno u obce Sušice. Za volantem totiž neměl vůbec co dělat!

Hlídka policistů z obvodního oddělení v Lipníku nad Bečvou jela sice v protisměru, za „oktávkou“ se ale otočila a chtěla vozidlo zkontrolovat. „Když řidič škodovky zjistil, že je pod drobnohledem hlídky, projel obcí Nové Dvory a zastavil na odstavném místě za obcí. Z vozidla utekl i se spolujezdkyní do nedalekého houští a chtěli se před policisty schovat,“ popsala událost tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ženu policisté našli nedaleko, ale na padesátiletého řidiče musel být povolán psovod. „Oba dva byli převezeni na služebnu a muž skončil v režimu zadržení. Dalším šetřením se totiž zjistilo, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do listopadu letošního roku, že stále tento zákaz porušuje, opakovaně ho nerespektuje, za obdobný skutek ho prověřují i policisté z Nového Jičína a v minulosti byl za něho odsouzen i k nepodmíněnému výkonu trestu odnětí svobody,“ dodala Zajícová.

Ve zkráceném přípravném řízení mu policisté sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a spis předali na Okresní státní zastupitelství Přerov. Za uvedené jednání hrozí nenapravitelnému recidivistovi až tříletý trest odnětí svobody.