Roční dítě zůstalo samo uvězněné v bytě

Ilustrační foto

BRNO – Obyvatelka Bystrce se dostala do prekérní situace, když vyšla z bytu ven na chodbu a zabouchly se jí dveře. Vevnitř zůstalo její roční dítě, ke kterému se  nemohla dostat. Díky rychlé akci strážníků se případ obešel bez zranění.

Čtyřiatřicetiletá matka se obrátila na linku 156, kde poprosila o pomoc. Operační středisko městské policie do bystrckého bytu vyslalo strážníky z pořádkové jednotky. Jedinou možností, jak se k dítěti dostat, bylo přelézt od sousedů na balkon a pomocí speciálního vybavení se pokusit bez poškození otevřít balkonové dveře. To se hlídce nakonec podařilo a vevnitř našla holčičku sedět blízko vchodových dveří. Ty však nešly otevřít ani zevnitř, příčinou byla nejspíš poškozená klika. „Kolega se snažil kliku opravit, v čemž mu pomáhala i nebojácná holčička, která s radostí podávala nářadí,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Bohužel se oprava nezdařila, a tak musela druhá hlídka čekající na chodbě dveře vykopnout. Strážníci nezraněné dítě předali jeho matce a opravili dveře bytu tak, aby se daly zajistit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.