Šest migrantů vyskákalo na benzince z kamionu, nyní po něm pátrají policisté

foto: Policie ČR

HRADECKO – Toto úterý, krátce před půl jedenáctou hodinou dopoledne přijali policisté na tísňové lince telefonát, ve kterém volající sděloval, že viděl, jak u čerpací stanice opustilo kamion několik lidí. Ti se pak vydali směrem ke stavbě dálnice D11.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Iva Kormošová, k události došlo na benzince v Černožicích. Na nahlášené místo okamžitě vyrazili policisté společně s kolegy z cizinecké policie a psovod se služebním psem. Po půlhodinovém pátrání našli příslušníci zhruba dva kilometry od čerpací stanice v katastru obce Holohlavy u potůčku Jordán tři osoby, které se ukrývali v houští. O další dva kilometry dále byly nalezeny v obilí další tři osoby. Ihned bylo jasné, že se jedná o osoby cizí státní příslušnosti.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nikdo z cizinců nepředložil žádný doklad o své totožnosti a ani doklad o legálním pobytu na našem území, a tak příslušníci cizinecké policie všechny osoby převezli na svoji služebnu. „Policisté prověřením v databázi zjistili, že se jedná o 3 nezletilé děti, 2 mladistvé a jednoho dospělého cizince pocházejících z jednoho asijského státu, kteří mají kromě nezletilých zažádáno o azyl v Rumunsku,“ říká mluvčí. Všichni byli podrobeni testu na Covid s negativním výsledkem.

Všech pět dětí si převzal do své péče orgán sociálně-právní ochrany dětí. Dospělý muž bude umístěn do záchytného zařízení pro cizince a poté vrácen do Rumunska. Policisté po řidiči kamionu, který převážel migranty, společně se svými polskými kolegy pátrají.