Silnice v Rožnově projde rekonstrukcí, chystá se částečná uzavírka

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Silničáři se připravují na opravu komunikace III/487 v rožnovské lokalitě Tylovice – Hážovice. Jde o úsek dlouhý necelých 300 metrů, který naváže na rekonstrukce z předchozích let. Po dobu stavby tu řidiči budou moct projet jen po polovině vozovky.

Na silnici se obnoví krytové vrstvy, přičemž na místech, kde se vozovka bude rozšiřovat, bude se umisťovat kanalizace a provádět přípojky uličních vpustí, se vybuduje kompletní konstrukce vozovky. Šířka silnice se sjednotí na 6,5 metru, pouze v jednom místě se kvůli nedostatku místa zúží na 6 metrů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do práce na úseku se pustí i rožnovská radnice. Ta si vezme na starost dešťovou kanalizaci, přeložku vodovodu, sdělovacího vedení a oplocení, betonové obruby podél silnice a chodník a provede stavební úpravy připojení místních komunikací a sjezdů a zpevnění ploch.

Od 1. července do 30. listopadu tudy řidiči projedou jen po polovině vozovky. Dopravu budou řídit semafory. Náklady na opravu silnice jsou vyčísleny na více než 3,4 milionu korun.

Průtah III/4867 v Rožnově pod Radhoštěm opravovalo Ředitelství silnic Zlínského kraje už v předchozích letech. Po letošní rekonstrukci zbude ve špatném stavu ještě úsek dlouhý 323 metrů, do toho by se chtěli silničáři pustit už v příštím roce.