Tragickou nehodu na Havlíčkobrodsku nepřežil řidič osobního vozu i spolujezdkyně

Foto: Policie ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Včerejší nehoda u Svatého kříže na Havlíčkobrodsku si vyžádala dva lidské životy. Po srážce dvou vozidel zemřela na místě spolujezdkyně a při leteckém transportu do nemocnice i řidič osobního vozu.

Nehoda se stala u křižovatky na obec Svatý Kříž v úterý 15. června o půl osmé večer. Po srážce Toyoty a BMW byla na místě usmrcena sedmdesátiletá spolujezdkyně z Toyoty, zatímco řidiče transportovali záchranáři v kritickém stavu do nemocnice. Čtyřiasedmdesátiletý muž však následkům nehody během transportu podlehl. Lehce zraněn byl i řidič BM. Další dvě osoby, které s ním cestovaly, vyvázly bez zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místě zasahovali kromě záchranářů a policistů i hasiči, k nehodě byl vyslán také kompletní výjezd služby kriminální policie z Havlíčkova Brodu. „Z prvotního ohledání na místě nehody vyplynulo, že dvacetiletý řidič osobního vozidla BMW, který přijížděl ve směru od Jihlavy, narazil do zadní části osobního vozidla Toyota, které vyjíždělo na hlavní silnici od obce Svatý Kříž a v době nárazu se už nacházelo ve svém jízdním pruhu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Přesná příčina nehody je nyní předmětem policejního šetření. K případu bude přizván také soudní znalec z oboru dopravy.

Foto: Policie ČR

Silnice I/38 byla po nehodě několik hodin zcela uzavřena. Deset minut před půlnocí se provoz podařilo plně obnovit.