Bez řidičáku a pod vlivem drog, osmnáctiletý mladík klidně ujel od nehody

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

TŘEBÍČ – Podezření z řady přestupků na úseku dopravy čelí mladík Třebíčska. Nejenže odjel od nehody, kterou způsobil, ale taky byl zdrogovaný a ke všemu dosud neprošel autoškolou. Na vozidle měl navíc cizí registrační značky.

Mladý řidič Audi projížděl ve středu 16. června kolem třetí hodiny ráno Přibyslavicemi. „Při průjezdu zatáčky vyjel částečně mimo komunikaci a narazil do stojícího osobního automobilu. Aniž by nehodu oznámil, pokračoval v jízdě,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič zastavil až následně. Přivolaní policisté u něj zjistili pozitivní test na amfetamin, následek požití pervitinu. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Podrobit se lékařskému vyšetření mladík odmítl.

Tímto však výčet jeho prohřešků nekončil, „Policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. Na vozidle Audi byly dále umístěny registrační značky, které k němu nebyly přiděleny. V další jízdě řidič již nesměl pokračovat,“ dodala Jana Kroutilová.

Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na pětačtyřicet tisíc korun. Přestupky, z kterých je osmnáctiletý mladík nyní podezřelý, policisté dále šetří.