Dobrá zpráva! Letos proběhne Mezinárodní týden turistiky na Valašsku

Foto: město Vsetín

VALAŠSKO – Minulý rok z důvodu pandemie koronaviru tato oblíbená akce neproběhla, letos se ale uskuteční ve vší parádě. Připravte si pohorky a v období od 10. do 16. července se vydejte po krásách Valašska v tomto jubilejním 30. ročníku.

Situace ohledně onemocnění Covid-19 se uklidňuje, přesto museli organizátoři přistoupit k menším úpravám programu. Tento ročník bude zkrácen o jeden den, nepůjde se trasa na území slovenských Strážovských vrchů, místo výšlapu přes Prženské paseky nadšence čeká Lysá hora, obejít se budete muset bez závěrečného večírku a dostupné nebude ani tradiční ubytování v tělocvičně základní školy Trávníky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

30. ročník startuje v sobotu 10. července od 8 do 22 hodin prezencí u organizačního štábu, který najdete v 1. patře městského úřadu na Svárově. Celá akce bude slavnostně zahájena ještě ten den v 19:30 ve velkém sále domu kultury. Zájemci se mohou na týden turistiky přihlásit až do 30. června buď na webových stránkách města, případně přes emailovou komunikaci lenka.kovacova@mestovsetin.cz, iveta.balejova@mestovsetin.cz. Další možností je písemná přihláška doručená na městský úřad.

Letošní výšlapy vás zavedou k pramenům Bečvy, na Javorníky, Pustevny, Lysou horu nebo k chaloupce se sušírnou ovoce paní Hruškové v Rokytnici, která byla vyhlášena Lidovou stavbou Zlínského kraje pro rok 2019. Každý den budou k dispozici dvě trasy – jedna kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů. Za poplatek 50 korun obdrží zájemci startovací list s mapkou vybrané trasy a dalšími informacemi.