Hasiči zachránili v Králově Poli seniorku z hořícího domu. Je v kritickém stavu

zdroj: HZS JMK

BRNO – Ve čtvrtek před polednem hasiči zasahovali na ulici Podešvova v Králově Poli v Brně u požáru v rodinném domě. Jednu osobu z domu zachránili a předali do péče záchranné služby.

Požár oznámila obyvatelka domu. „Naše operační středisko komunikovalo dnes po 11. hodině se starší ženou, která oznamovala, že uvnitř jejího domu hoří a přes hustý kouř se nemůže dostat ven. Už během telefonátu se spustila akce, při které jsme vyslali k požáru 4 hasičské jednotky. Do ulice Podešvova v Brně dorazila první jednotka během sedmi minut od ohlášení události. Příjezd na místo zásahu komplikovalo parkující vozidlo. Hasiči v dýchacích přístrojích násilně vnikli do domu a nalezli ženu, kterou okamžitě vynesli z hořícího domu,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Seniorku si venku ihned převzala posádka záchranné služby. Hasiči dostali požár pod kontrolu do 20 minut. „U dnešního požáru v rodinném domku v Brně jsme ošetřili seniorku, která utrpěla těžké popáleniny a inhalační trauma. Ženu jsme ošetřili, zaintubovali, napojili na řízenou ventilaci a v kritickém stavu jsme ji transportovali k další péči na Popáleninové centrum FN Brno,“ popsala zásah mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Oheň byl zcela zlikvidován krátce před 13. hodinou. „Zásah probíhal v náročných klimatických podmínkách kolem 30°C a byl pro zasahující hasiče z tohoto pohledu velmi náročný. Podle vyšetřovatele se škoda předběžně odhaduje na 200 tisíc korun a hasiči svých zásahem kromě záchrany seniorky také uchránili majetek za 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření,“ doplnil Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.