Jeden zabavil prodejce, druhý ukradl peněženku. Podívejte!

Zdroj: Policie ČR

BENEŠOV – Lehkomyslnost se nevyplácí.Ve středu 2. června oznámil osmadvacetiletý muž, že mu v jeho prodejně potravin v Jiráskově ulici v Benešově byla odcizena peněženka, kterou měl položenou na polici za pokladním pultem.

Zmizelé peněženky si všiml kolem 19. hodiny. Ihned se podíval na kamerové záznamy a zjistil, že mu byla odcizena již v čase mezi 15:35 – 15:50, kdy do prodejny vstoupili dva muži. Dle kamerových jeden z mužů prodejce zaměstnal tím, že chtěl vrátit prázdné lahve od piva a zároveň nakoupit další.

Prodejce se muži začal věnovat a mezitím druhý z mužů využil situace, dostal se za prodejní pult a z police pod pokladnou vzal a odcizil peněženku, se kterou následně z obchodu odešel. V peněžence měl majitel finanční hotovost ve výši 20 tisíc korun, platební kartu a osobní doklady.

Benešovští policisté nyní žádají o pomoc veřejnost. Pokud byste muže na kamerových záznamech poznali nebo měli jakékoliv poznatky, prosím ozvěte se na linku 158 nebo přímo policistům z Obvodního oddělení Benešov na tel. číslo 974 871 700.

VIDEO

 

Zdroj: Policie ČR