Nový prvek na cyklostezce Bevlava je opředený tajemstvím. Přijďte na jeho odhalení

Foto: Josef Bělaška

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Malí a velcí cyklisté se dočkají nového prvku na valašskoklobuckém úseku cyklostezky Bevlava. Instalován bude na jednom z palouků za zahrádkářským areálem. Jeho podoba je prozatím utajena, poprvé se představí na slavnostním odhalení v rámci akce Do klobouku!

Na sportovně laděné odpoledne ve čtvrtek 24. června jsou od 16.30 zváni malí i velcí. Mezi zdejším zahrádkářským areálem a mostem v úseku cyklostezky Bevlava bude připraveno několik stanovišť s hrami pro děti. „V 17 hodin odtajníme překvapení, které bude novinkou pro letošní cyklistickou sezónu. Pak už návštěvníci budou moci zasednout k ohništím, opéct si špekáček, občerstvit se a pobavit se,“ pozvala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Doplnění mobiliáře je součástí projektu Na kole za Gessnerem, který prostřednictvím nových expozic přibližuje dílo klobouckého rodáka, architekta Huberta Gessnera. Jedna z výstav se připravuje k otevření v městském muzeu a zaměřená bude na přehled architektovy tvorby v českých, moravských a slezských městech, ale také v Rakousku. Druhá stálá expozice se instaluje ve stodole u domu Josefa Bratmanna, která prošla proměnou a nyní je v pronájmu města. Umístěny zde budou panely zaměřené na Gessnerovy kloboucké realizace.