Pátrání po osobě, která vybírala kradenou kartou. K poznání však moc není

PRAHA – Opakovaně kdosi vybíral kradenou platební kartou. Celkem tak bylo neoprávněně vybráno přes padesát tisíc korun. Pokud osobu, například podle specifického oblečení poznáváte, kontaktujte prosím policii.

Od počátku ledna tohoto roku pracují policisté na případu vloupání do rodinného domu v Lipencích,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. V časných ranních hodinách se dosud neznámí pachatelé vloupali do rodinného domu, přestože uvnitř spal manželský pár. Lupiči si odnesli mimo jiné i peněženky a doklady. Rovněž si odnesli i platební karty. Pomocí jedné z nich bylo provedeno několik neoprávněných výběrů.

Poškození tak přišli o více něž padesát tisíc korun. Během výběru z bankomatu byla kamerou zaznamenána podezřelá osoba. Může jít o muže, ale i o ženu. V případu je vytipováno několik podezřelých osob, ale tuto osobu se zatím nepodařilo ztotožnit. Pokud osobu na záznamu poznáváte nebo víte, kde by se mohla zdržovat, kontaktujte prosím policii na lince 158. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: Policie ČR