Pěší zóna mění svou podobu

Foto: Renáta Tommová (oficiální www města Trutnov)

TRUTNOV – Lidé si stěžovali na chování některých řidičů v oblasti pěší zóny, radní se rozhodli vyjít jim vstříc. Místo se dočká zajímavého designu, ale také nového dopravního značení. Slavnostně se otevře v září, kdy se bude ve městě konat tradiční jarmark.

V červenci loňského roku začala rekonstrukce pěší zóny, která by měla být dokončena do konce tohoto měsíce. Zóna bude mít nejen nový vzhled, ale výrazně se změní také systém dopravy. Byla položena nová dlažba a podél celé zóny byly na jaře vysázeny stromy. Zásobování obchodů bude po změnách možné pouze ve vymezený čas, konkrétně každý den mezi 6:00-10:00 hod. a 17:00-20:00 hod. Proměna dané oblasti si nakonec vyžádala investici okolo 44 milionů korun. „Cílem změn je to, aby v exponované době pěší zóna sloužila hlavně chodcům a cyklistům, aniž by je rušila a ohrožovala projíždějící motorová vozidla. Od Dopravního inspektorátu Policie ČR již máme kladné stanovisko, tudíž nyní už jen zbývá vyrobit a nainstalovat dopravní značení,“ dodává místostarosta Tomáš Hendrych.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.