Řidiče ve Zlíně čeká další dopravní omezení. Z Březnické se kvůli opravám stane jednosměrka

Ilustrační foto

ZLÍN – Do dopravy ve Zlíně zasáhne nové omezení. Kvůli rekonstrukci na Březnické v úseku od zimního stadionu po okružní křižovatku U Majáku se z ulice stane jednosměrka. Opravy se dotknou i dvou autobusových linek, které dočasně změní své trasy.

Rekonstrukce na silnici II/490 budou probíhat v úseku dlouhém 2 179 metrů, a to od začátku levostranné zárubní zdi s chodníkem u Zimního stadionu Luďka Čajky po okružní křižovatku ve čtvrti U Majáku. Kromě samotné vozovky budou silničáři řešit nevhodný příčný sklon v pravotočivém směrovém oblouku, předláždí se zastávkové pruhy před kruháčem, obnoví se nezpevněné krajnice a v levotočivém oblouku se doplní chybějící svodidla. Provede se i sanace povrchu dvou pravostranných opěrných zdí, vymění se stávající dešťové vpusti včetně přípojek do dešťové kanalizace a obnoví se dopravní značení. Součástí stavby je i úprava sjezdů a účelových komunikací.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidiči budou muset po objížďce

První etapa proběhne od 1. července do 25. srpna, kdy se ze silnice ve směru od Zlína stane jednosměrka. Řidiči jedoucí do Zlína musí jet po objízdné trase od okružní křižovatky přes místní část Kudlov a po silnici III/49026 z Kudlova do Zlína. Vozidla nad 7,5 tuny pojedou ve směru Bohuslavice u Zlína – silnice II/497 – Uherské Hradiště – silnice I/50 – Staré Město – silnice I/55 – Otrokovice – silnice I/49 – Zlín.

Druhá etapa proběhne od 6. září za částečné uzavírky při použití trojcestné semaforové soupravy. Uskuteční se ve dvou fázích, vždy pro jeden směr silnice II/490 za současného uzavření navazující větve okružní křižovatky. Vozidla nad 7,5 tuny budou muset po objízdné trase. Práce by měly skončit do konce října.

Autobusové linky dočasně změní trasu

Rekonstrukce značně zasáhne do vedení autobusových linek 31 a 32. Cestující se na Kudlov nebo na Lesní hřbitov dostanou výlukovou linkou 32X, do Jaroslavic a na Mladcovou je vezme výluková linka 31X. „V oblasti Kudlov – Filmové ateliéry – Lesní hřbitov – čtvrť U Majáku bude linka 32X jezdit jako okružní. Cestující budou moci projíždět jednotlivé točny na této trase, aby se dostali na svou zastávku, která třeba bude obsluhována jen v jednom směru jízdy. Vše bude řádně označeno na informačních tabulích na vozidlech i v jízdních řádech včetně celostátních informačních systémů,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Pavel Nosálek.

Linka 31X
Linka 32X