U pěti bouraček bylo zapotřebí hasičů. Při jedné z nehod se o dva zraněné musela postarat záchranka

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet osobního auta a motorky, bouračka po pouliční lampy, nebo střet dvou osobních vozidel a náklaďáku, i takové byly zásahy profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů napříč krajem za uplynulý den.

Na Hradecku došlo k jedné dopravní nehodě a to přímo v královéhradecké metropoli. Do Střelecké ulice, krátce před půl devátou dopoledne, musela k nehodě osobního vozidla a motocyklu přispěchat profesionální jednotka hasičů z centrální stanice Hradec Králové. Při bouračce naštěstí nebyl nikdo zraněn. Hasiči odklidili motorku z křižovatky, aby nepřekážela v provozu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Jičínsku došlo ke třem dopravním nehodám. První z nich se stala v Rokytňanech, konkrétně v části Horní Rokytňany, krátce po čtvrté hodině ranní. Osobní auto zde nabourala do pouliční lampy a převrátilo se. Zasahující profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Libáně havarované vozidlo převrátili zpět na kola a předali místo k vyšetřování policistům.

K další nehodě došlo krátce po desáté hodině dopoledne mezi obcemi Sběř a Žlunice. Při srážce dvou osobních aut se zranili dva lidé a museli skončit v péči zdravotnické záchranné služby. Zasahující profesionální hasiči z Jičína a Nového Bydžova, za pomoci dobrovolné jednotky z Kopidlna zasypali uniklé pohonné hmoty sorbetem. Dobrovolná jednotka z Libáně provedla na závěr úklid místa nehody.

V Radimi v části Lháň došlo krátce po páté hodině odpolední k převrácení traktoru, který pracoval v lese. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. „Jičínská profesionální jednotka místo nehody zkontrolovala, prověřila možný únik provozních kapalin a předala místo zásahu majiteli. Ten si zajistili odtah havarovaného stroje i likvidaci uniklé nafty,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na Náchodsku došlo k jedné dopravní nehodě. Dvě osobní a jedno nákladní vozidlo se srazily ve Lhotě za Červeným Kostelcem, krátce před půl devátou dopoledne. Jeden člověk byl při nehodě zraněn a musela se o něj postarat zdravotnická záchranná služba. Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce zasypali sorbetem uniklé pohonné hmoty a po odtažení vozidel se postarali o úklid vozovky.