Výjezd od Tesca? Půlhodinová peripetie, troubení a dávka „fakáčů“

Trasa jen pro silné nervy!

PROSTĚJOV – Nákupní zóna je bezva věc, pokud má dobré logistické napojení. To, co by se v Prostějově mohlo zdát za velmi sympatické v bezprostřední blízkostí dálnice a výpadovky na Olomouc, se nyní v průsečíku objízdné trasy z Kostelce na Hané od Smržic stává dopravním peklem. Kapacita kruhových objezdů nestačí, a tak se výjezd od Tesca stává jedním velkým parkovištěm!

Skutečně jen pro otrlé jsou nákupy v obchodní zóně u prostějovského Tesca. Během čtvrtečního dopoledne se tu na výjezdu tvořily dlouhé kolony, které se během pár minut změnily prakticky v jedno velké parkoviště. Zda-li je viníkem objízdná trasa z Kostelce přes Smržice, která na Olomouckou přivádí stovky vozidel denně, nebo je to sjíždějící kolona z rekonstruované dálnice, nebo jsou na vině sami neukáznění řidiči na parkingu, co pro sebe navzájem moc pochopení nemají, si nikdo netroufá vyslovit. Přesto je jedno jisté. Výjezd od supermarketu Tesco na Olomouckou ulici trval od nastartování plných pětatřicet minut. Neuvěřitelné! Zhruba tak dlouho, jako půlka cesty do Brna!

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

První nepříjemnosti nastávají na samém parkovišti, kdy se zkušenější jezdci vydávají směrem ven ze zóny spojnicí těsně kolem budov a hodlají tak najíždět na kruháč jako první zprava. Když tento „vyjeb“ začne praktikovat většina, nemají ti, co stojí slušně v řadě prakticky žádnou šanci. „Považuji se za ohleduplného řidiče. Dneska mi už ale ruply nervy a prostě jsem porušila předpisy. Riskovala jsem sice srážku, ale poté, co mi zprava najelo třicet aut za sebou, všem jsem měla dát přednost a byla to přitom i auta, co stála původně na cestě za mnou, šlápla jsem na plyn. Šílené horko k zalknutí, v autě dvě děti a pořád jen stojíte a díváte sem jak vás předjíždí ti, co to chtějí prostě „očůrat“, to se nedělá,“ naříká třicetiletá Katka, která si zde dnešní „kalich hořkosti vypila až do dna“.

Nepolepšila si ani o kousek dál, kdy narazila na první kruhový objezd. „Provoz na sjezdu z dálnice byl tak silný, že jsem si postála dalších pár minut a nakonec se prostě vetřela,“ popisuje Katka, „o bezpečnosti provozu zde opravdu nemůže být vůbec řeč.“ O nic lepší situace nebyla ani na kruhovém objezdu na Olomoucké, kde je provoz stabilně hustý. „Vůbec si nedovedu představit, jak to zde bude vypadat, až se zde napojí ještě auta ze zprovozněného severního obchvatu,“ uzavírá žena.