Za Lužánkami vznikne tréninkové centrum mládeže

Foto: Dáme na vás

BRNO – V participativním rozpočtu Dáme na vás získal projekt Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým krásné druhé místo, nic tedy nebrání tomu, aby byl zrealizován.

V roce 2020 přihlásil do soutěže patriot Petr Švancara projekt, jehož cílem je vybudování čtyř nových hřišť , která by využívali nejen mladí fotbalisté z různých brněnských klubů, ale i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu nebo frisbee. Obyvatele tento nápad zaujal a svými hlasy ho dostali na druhé místo. V areálu bývalého stadionu za Lužánkami tak vyroste nová travnatá plocha o výměře 7500 metrů čtverečních. „Lokalita za Lužánkami má své místo v srdci všech brněnských sportovních fanoušků. Jsem proto rád, že se věci, které se jí týkají, daly do pohybu – ať již soudní spor o určení vlastnictví komunikací, který může otevřít další možnosti využití lokality, či třeba toto tréninkové centrum, kde může vyrůst celá řada budoucích brněnských sportovních legend,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Společnost STAREZ-SPORT obstará projektovou dokumentaci, zařídí realizaci projektu a bude centrum provozovat. Podle pravidel Dáme na vás projekt nesmí přesáhnout částku 3 miliony korun, za tyto finance tedy město zrekonstruuje trávníky, za dalších 7 milionů Brno ještě vytvoří zázemí pro sportovce. Areál by kromě sportu měl také sloužit k různým kulturním akcím, festivalům či koncertům.