Chcete koupit nebo prodat? Oblíbený bazárek dětského oblečení startuje

KONICKO –  Regionální bazárek dětského oblečení, hraček a doplňků, který před lety založily maminky z Přemyslovic, jde do další sezóny. Letos ale mění adresu. Přesouvá se do Komunitního centra do Konice.

Bazárek bude probíhat v sobotu 19. června od 9.00 do 18.00 hodin. Za dobré ceny zde nakoupíte použité dětské oblečení, boty, kočárky a hračky. Kupovat i prodávat zde může úplně každý. Stačí se registrovat u organizátorů, kteří vám přidělí číslo. Tímto číslem označit nabízené zboží s uvedením ceny, kterou za svůj kousek požadujete.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Je to dobrá akce. Něco jako ve smyslu maminy maminám. Vždy dobře prodám věci po dětech, ze kterých již odrostly a zase kopím nové na další sezónu,“ říká pětatřicetiletá Iveta, která jezdí na bazárek pravidelně. Akce se koná dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Letošní jarní sezóna je termínově posunutá kvůli epidemiologickým opatřením. Organizátorky vyčkávaly, až a zda bude sešlost více lidí na jednom místě povolená.

Tím ale změny nekončí. „Ruší se poplatek za kus, nahrazen bude poplatkem za prodejní místo. Do 100 kusů věcí na bazárek bude činit 50 Kč, nad 100 kusů 100 Kč. Výtěžek bude předán Komunitnímu centru Konice. Centrum jej následně předá na dobročinné účely,“ sdělila organizátorka Eva Navrátilová.

Účast na akci se neobejde bez dodržení epidemiologických opatření. „Před vstupem na akci vyplní každý účastník prezenční listinu. Její součástí bude i čestné prohlášení o splnění jedné z podmínek, a to buď testování, očkování nebo prodělání covidu,“ dodává Navrátilová.