Kam na přírodní koupačku a jaká je kvalita vody?

OLOMOUCKÝ KRAJ – Chystáte se prožít horký víkend u vody? Neholdujete koupalištím s chlorovanou vodou, ale raději se osvěžíte v přírodních nádržích? Proti gustu žádný dišputát. Pamatujte ale na kvalitu vody. Sinice a další znečištění dokáží i sebelepší koupačku pěkně znepříjemnit a přivodit zdravotní komplikace. Jaký je stav přírodních koupacích vod v regionu? Podívejte se!

Možností, kde se v Olomouckém kraji vykoupat, je nespočet. Mezi nejvyhledávanější patří biotopy Litovel a Paseka, olomoucké Poděbrady, rybník Suchý nebo Plumlovská přehrada. Přestože sezóna teprve začíná, hygienici již vyrazili do terénu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Všechny přírodní koupací kapacity jsou na jedničku, to znamená, že mají vodu vhodnou ke koupání,“ zkonstatovali kontroloři. Optimální podmínky má rybník Suchý i Plumlovská přehrada, v perfektní kondici jsou i zmíněné Poděbrady. Velmi dobrou kvalitu vody má i rybník Tvrdkov na Šumpersku.

Kontrola kvality vody naopak nebyla doposud prověřena na biotopu v Litovli, v kempu Baldovec nebo v Pasece.

Z hlediska teploty se ale ještě moc neohřejete. V přírodních koupalištích se hodnoty pohybují mezi 19-21⁰ C.