Mladík se vloupal do několika paneláků ve Vizovicích, pak se vydal krást do Zlína

Ilustrační foto

VIZOVICE – Ve vazbě skončil v úterý večer sedmadvacetiletý muž ze Zlína. Ten se začátkem května spolu se svým o čtyři roky mladším kumpánem vloupal během jedné noci do několika paneláků ve Vizovicích. Pár dní nato v krádežích pokračoval ve Zlíně.

Zřejmě drogy stály za rozhodnutím dvou mladých mužů vydat se krást do paneláků. „Během noci se postupně vloupali do tří bytových domů, u nichž vypáčili vchodové dveře. Ukradli vozík za jízdní kolo, značkové boty a horské kolo,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nájemníci krádež oznámili hned ráno. Kriminalisté záhy pachatele dopadli a odcizený majetek vrátili. „Oba muže obvinili ze spáchání trestného činu krádež, spáchaného ve spolupachatelství. Vzhledem k tomu, že byli oba zloději nedávno odsouzeni pro obdobnou trestnou činnost a byli ve zkušební době, hrozí jim trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla Kozumplíková.

To ale staršího z nich neodradilo od další krádeže. „Pár dní nato odcizil z posezení u půldomku ve Zlíně dámský batoh, v němž byla peněženka s veškerými doklady a platební kartou. Dokonce se pokusil o výběr pěti tisíc z bankomatu, což se mu nepodařilo,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval. Čtyřikrát trestaný recidivista, který byl poprvé odsouzený již v sedmnácti letech, tak skončil ve vazbě.