Muž spadl na Brněnské přehradě z paddleboardu a topil se, neuměl plavat

Ilustrační foto

BRNO – Velké štěstí v neštěstí měl čtyřiatřicetiletý muž, který si vyjel na Brněnské přehradě na paddleboardu. Shodou náhod z něj spadl a jelikož byl neplavec, začal se topit. Ve stejné chvíli poříční jednotka na vodě trénovala, takže mohla rychle zareagovat a zachránit ho.

Poříční jednotka městské policie včera odpoledne trénovala vytahování tonoucích z vody a netušila, že za malou chvíli dojde ke skutečné záchraně. V blízkosti Rokle se totiž topil jeden z návštěvníků a volal o pomoc. Strážníci na motorovém člunu se k němu bleskově přemístili a jeden z nich držel topícímu se muži hlavu nad vodou. Ostatní ho vytáhli na palubu, kde se snažili zjistit, co se vlastně stalo. „Dotyčný se nadýchal vody, ale přesto dokázal odpovídat na otázky. Stěžoval si na bolest hlavy, malátnost, ztížené dýchaní a brnění rukou,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Podle jeho slov je neplavec a spadl z paddleboardu do vody poté, co se mu zatočila hlava. Posádka druhého člunu vyrozuměla operační středisko městské policie a požádala o příjezd záchranné služby. Strážníci do té doby kontrolovali mužův stav a poté ho sanitka převezla do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.