V hodonínském útulku Kočky SOS zachránili zraněné lišče

zdrj: kocky-hodonin.estranky.cz

HODONÍN – Členky spolku Kočky SOS Hodonín normálně pečují o nalezené kočky a koťata. Náhodou se jim ale dostalo do péče malé lišče.

Liščí mládě se začalo objevovat ve firmě IAC v Hodoníně, kde členky spolku krmí plaché kastrované kočky. Protože má lišče zraněnou nožku, nemůže lovit, tak začalo docházet na krmení připravované pro kočky. Mimochodem dalšími příživníky na krmení pro kočky často bývají ježci. Ve středu bylo lišče odchyceno do sklopce a další den putovalo do záchranné stanice při ZOO Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A proč členky krmí cizí kočky v areálu firmy? Všechny kočky se do už tak přeplněných útulků prostě nevejdou a některé si ani na život s člověkem doma nezvyknou. Proto je odchytí, nechají vykastrovat a poskytnou lékařskou péči. Vypustí je zpět s tím, že tam bude někdo ochotný kočky pravidelně krmit a v zimě se budou mít kam schovat. Říká se jim plašanky. Například to takto funguje u domovů pro seniory, na statcích nebo v zahrádkářských koloniích. Spolek jim zajišťuje krmivo. „Jelikož počty těchto koček neustále vzrůstají, velmi to zatěžuje náš rozpočet. Prosíme tedy veřejnost o příspěvky určené přímo na podporu venkovních plašanek ve výši 150 Kč, více zde. Pokud chcete pomoci, můžete i jednorázovým příspěvkem na účet 177627810/0600 nebo transparentní číslo účtu 2600773655/2010,“ uvedl na svém webu spolek Kočky SOS Hodonín.

Video