VIDEO: Prý veze jen brambory. Celníci ale v kamionu odhalili 6 miliónů cigaret bez kolků

zdroj: Celní správa JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ, BRNO – Mobilní hlídka Celního úřadu pro Jihomoravský kraj zastavila v úterý jízdní soupravu kamionu polské značky, který vezl 600 kartonů obsahujících 6 milionů nekolkovaných cigaret v hodnotě 38,4 miliónu korun.

Jihomoravští celníci kontrolovali polský tahač s chladírenským návěsem, který jel po úseku dálnice D2 ve směru z Břeclavi do Brna. Vytipované vozidlo bylo svedeno do prostoru brněnského celního úřadu, kde byla zahájena kontrola nákladového prostoru. Řidič po předložení osobních a registračních dokladů k vozidlu celníkům sdělil, že přepravuje brambory ze Slovenska do Německa. To bylo také uvedeno v dokumentech k nákladu. Po otevření návěsu příslušníci zjistili, že prostor je naplněn vyrovnanými paletami, na kterých byla červená řepa sloužící jako krycí náklad. Celníci pojali podezření a za účasti řidiče palety vyložili a důkladnou zkontrolovali další náklad. Velkým překvapením bylo, když se za vyloženým krycím nákladem objevilo dalších 25 palet, které obsahovaly 30 tisíc kartonů cigaret značky Marlboro red bez platné tabákové nálepky. „Řidič kamionu nedoložil celníkům k nalezeným cigaretám žádné přepravní doklady, a proto byl případ předán kolegům na odbor pátrání Brno k přijetí dalších opatření. Předběžně vyčíslený daňový únik činí 19,2 miliónů korun. V případě prodeje originálních cigaret značky Marlboro by hodnota nákladu činila 38,4 miliónů korun,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.