VIDEO: Zkratka přes koleje loni stála 13 životů. Policisté kontrolují neukázněné cestující na nádražích

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Na neukázněné cestující se v tomto týdnu soustředí policejní hlídky zejména na nádražích a stanicích po celém kraji. Jen během uplynulých dvou dní, kdy akce probíhá, zjistili téměř 50 přestupků.

Přecházení přes koleje v místech, kde to není povoleno, je zbytečným riskováním. Nové vlakové soupravy jsou stále rychlejší a tišší. Za pár ušetřených minut při krácení cesty přes kolejiště už v letošním roce zaplatili životem čtyři lidé. Loni takto pod koly vlaku vyhaslo jen v jihomoravském kraji 13 životů. Každá taková nehoda následně ovlivní ještě velké množství lidí v okolí: od strojvedoucího až po cestující, kteří se kvůli výluce nedostanou včas do cíle své cesty. „Pokuta je to nejmenší, co při pohybu v kolejišti hrozí. Následky střetu s vlakem totiž končí většinou tragicky,“ připomněl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.