Zloděj vykradl vinotéku v Kroměříži, kromě peněz vzal i vzduchovku

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížští policisté od včerejšího rána vyšetřují vloupání do jedné z místních vinoték. Pachatel si odnesl hotovost a platební karty, nepohrdl však ani vzduchovkou. Po dopadení mu hrozí až dva roky ve vězení.

Zloděj se do vinotéky dostal v noci z úterý na středu. Nejdřív překonal okno v zadní části, které se nachází asi dva metry vysoko, a tím pak vlezl dovnitř. „Prohledal prostor za barem a pod pultem objevil číšnický flek s penězi, který odcizil. Rovněž zde nalezl krátkou vzduchovou zbraň. Také tu si odnesl. Zaujala ho i kasa na pultě. Otevřel ji a vzal z ní plastový mincovník. Nacházely se v něm kovové mince, svazek klíčů a platební karty,“ vyjmenovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krádeží přišel majitel o peníze a věci za 38 tisíc korun. Poškozením okna způsobil zloděj škodu za dva tisíce. „Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.