Dětský klíč Šumperk pomáhá rodičům autistických dětí

ŠUMPERK – Obecně prospěšná společnost DĚTSKÝ KLÍČ Šumperk, která od roku 2000 poskytuje sociální služby lidem s poruchou autistického spektra a jejich rodinám, v roce 2020 dokončila projekt výstavby Asistenčního domu v Šumperku – Horní Temenici. Nové prostory nyní umožňují poskytnout klientům pobytové odlehčovací služby, které přinášejí potřebné ulehčení rodinám s autismem.

Cílem projektu výstavby asistenčního domu v Šumperku – Horní Temenici bylo vybudovat malokapacitní zařízení pro osoby s autismem, které vyžadují podporu a pomoc další dospělé osoby. Od letošního roku v asistenčním domě, kromě sociální rehabilitace, probíhají také krátkodobé odlehčovací pobyt dětí a mladých dospělých s autismem, a to bez rodičů a za přiměřené podpory kvalifikovaných osobních asistentů. Příjemný a přitom funkční prostor domu umožnil DĚTSKÉMU KLÍČI Šumperk rozšíření kapacity pobytové odlehčovací služby, její zkvalitnění a rodinám s autismem pak přinesl tolik potřebné ulehčení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Jedná se o přízemní pavilonový objekt obklopený zahradou, který zahrnuje dvě téměř identické domácnosti vždy o 2 bytech, se společnou kuchyní. Obě domácnosti mají samostatný vchod se šatnou a pokojem pro personál. Uprostřed mezi pavilony je pak umístěn jeden jednopokojový byt, knihovna a relaxační místnost.