Nemocnici čeká rekonstrukce

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Mnohamilionová investice poputuje do nemocnice kvůli rozvodu inženýrských sítí v celém jejím areálu. Opravy souvisí také s připravovanou stavbou operačních sálů. V nejbližších dnech bude vybrána společnost, která stavbu provede.

V městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem se připravují na stavbu operačních sálů v budově laboratoří. Nejen z tohoto důvodu musí být zrekonstruovány podzemní kolektory, které slouží např. k rozvodu elektřiny, kyslíku nebo teplé vody. Veškeré úpravy budou prováděny za plného provozu a zdravotní péče nebude nikterak omezena. Předpokládaná investice se pohybuje ve výši devíti milionů korun. „Nové kolektory budou zhotoveny jako železobetonové monolity o výšce 2 metry a šířce 1,7 metru s hydroizolací a tepelnou izolací z extrudovaného polystyrenu. Nahradí existující zděné, které nevyhovují současným standardům,“ dodává za město Jan Skalický.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.