Při požáru chaty v Brně-Kníničkách našli hasiči mrtvého člověka

Zdroj: HZS JMK

BRNO – V sobotu v noci při požáru chaty v Brně-Kníničkách nalezli hasiči člověka bez známek života. Jeden muž se při požáru popálil.

Popálenému muži poskytli hasiči první pomoc a předali ho do péče záchranné službě. Ta ho odvezla do nemocnice. Uvnitř chaty hasiči nalezli člověka bez známek života. Požár byl oznámen na tísňovou linku ve 22,32 hodin. „Pomocí dvou vodních proudů jsme dostali plameny pod kontrolu po dvaceti minutách od ohlášení. V chatě se nacházela tlaková lahev s propan-butanem, kterou jsme vynesli a dalším proudem vody ochladili. Po půlnoci byl požár zcela uhašen,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Zásah probíhal v dýchací technice. Do rána dohlížela nad požářištěm dobrovolná jednotka městské části Brno-Komín. „Příčina vzniku požáru je v šetření. Na případu spolupracujeme s Policií ČR. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun,“ doplnil Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.