Cyklista narazil do kovového zábradlí. S těžkým zraněním byl transportován letecky do nemocnice

foto: Policie ČR

HRADECKO – Třiatřicetiletý muž, který jel na jízdním kole od Lochenic, při manévru odbočování ze silnice na cyklostezku havaroval. Dva náhodní svědci události zavolali záchranku a prováděli zraněnému muži masáž srdce.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k nehodě došlo uplynulou neděli krátce před šestou hodinou odpolední. Policisté přijali oznámení o nehodě od zdravotnické záchranné služby a okamžitě se vydali na místo. Na místě bylo zjištěno, že muž nezvládl řízení kola, když opouštěl komunikaci a chtěl přejet na cyklostezku, v tu chvíli narazil do zábradlí a spadl na zem.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Svědek za pomoci dalšího náhodného kolemjedoucího motocyklisty muži zavolali záchranku a až do jejího příjezdu prováděli zraněnému cyklistovi, který byl v bezvědomí, masáž srdce,“ říká mluvčí. Cyklista byl s vážným zraněním transportován do hradecké fakultní nemocnice. Z důvodu zranění nemohla být provedena u cyklisty dechová zkouška na přítomnost alkoholu a byl nařízen odběr krve.

Škoda na jízdním kole byla odhadnuta zhruba na 3 tisíce korun. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování hradeckých dopravních policistů.