Dopravní omezení v Kyjově: Začali likvidovat chemikálie v domech na třídě Komenského

foto: Město Kyjov

HODONÍN – V pondělí dopoledne začala odborná firma ve spolupráci s hasiči vyklízet a následně odvážet chemické látky nevhodně uskladněné v nemovitostech na třídě Komenského v Kyjově. Domy patří Františkovi Maturovi odsouzenému za nedovolenou výrobu a prodej drog a obecné ohrožení z nedbalosti.

Práce budou provázet dopravní omezení. Dopravu bude usměrňovat policie ve spolupráci se strážníky. Policisté budou odklánět dopravu v pracovní dny maximálně do 2. července v době mezi 8. a 18. hodinou v místě úplné uzávěry komunikace. Půjde o třídu Komenského mezi křižovatkami s ulicí Netčickou a Nádražní. Do uzavřeného prostoru se v tuto dobu dostanou pouze osoby zde bydlící. Řidiči i chodci budou nuceni využít objízdných a obchůzných tras přilehlými ulicemi. Výjimku mohou dostat i nakupující v tamní prodejně. „Kromě toho budeme střežit místo prací a vyžádá-li si to situace, budeme také doprovázet vozidla odvážející chemikálie do místa likvidace. Na opatření se bude podílet více než 3 desítky policistů. S městem Kyjovem i dalšími složkami IZS spolupracujeme na vyřešení nepříjemné situace dlouhodobě. Děkujeme za pochopení,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.