Motorkář našel smrt pod koly kamionu

OLOMOUCKO – V neděli krátce před 18. hodinou se na silnici první třídy ve směru od Přáslavic na Olomoucku k dálnici D35 stala tragická dopravní nehoda. Řidič kamionu se měl v zatáčce na sjezdu k dálnici otáčet přes dvojitou plnou čáru, přičemž přehlédl motorkáře. Motorkář začal brzdit a narazil do zadního kola návěsu. Svým zraněním nakonec při převozu do nemocnice podlehl.

V neděli krátce před 18. hodinou došlo na silnici I. třídy č. 35 ve směru jízdy od Přáslavic k dálnici D35 k dopravní nehodě kamionu a motorkáře. Podle prvotních informací se měl 29letý řidič cizí státní příslušnosti se svým kamionem v místě sjezdu k dálnici v nepřehledné pravotočivé zatáčce otáčet přes dvojitou plnou čáru. Přitom přehlédl a ohrozil 60letého motorkáře jedoucího v pravém průběžném pruhu ve směru od Olomouce k dálnici. Motorkář měl na vzniklou kolizní situaci zareagovat bržděním, přitom motorka spadla a narazila do levého zadního kola návěsu. „Řidič motorky utrpěl zranění, se kterými byl předán do péče zdravotnické záchranné služby. I přes veškerou snahu záchranářů nakonec svým zraněním, při převozu do nemocnice, podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 100 000 korun. Alkohol u řidiče kamionu vyloučila dechová zkouška. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na jeden rok až šest let,“ doplnila Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .