Náklaďák projel zatáčku s koly nahoře a hlína šla k zemi dříve, než měla

Foto: PČR

OPAVSKO – Po svědcích nehody nákladního automobilu MAN, která se stala minulý týden v Brumovicích na Opavsku, nyní pátrá policie. Vyšetřovatel totiž pracuje s verzí, že řidič nákladního vozu měl být údajně ohrožen protijedoucími vozy, kvůli kterým měl strhnout řízení a převrátit tak celé auto.

Čas na hodinkách 15. června ukazoval, že je čtyřicet minut po třetí hodině odpolední. Přesně v tu chvíli jel po silnici I/57 v obci Brumovice na Opavsku nákladní vůz MAN s návěsem naloženým cihlami a hlínou, který směřoval z Úvalna do centra Brumovic. Tam už ale nedojel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Řidič z Hradce nad Moravicí ve věku 65 let najel po průjezdu levotočivou zatáčkou pravým bokem soupravy na nezpevněnou část pozemní komunikace a částečně sjel pravými koly do silničního příkopu. Tím uvedl automobil s přívěsem do smyku a došlo k převrácení soupravy na střechu,“ popisuje nehodu, při které skončily na silnici cihly a hlína, policejní mluvčí René Černohorský.

Na místě nehody došlo k zablokování obou jízdních pruhů a zastavení dopravy. Podle informací z místa nehody utrpěl řidič nákladního auta zranění lehčího charakteru a musel být ošetřen v krnovské nemocnici. Na místě nehody nebyl naštěstí zraněn nikdo další.

„Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na téměř milion korun,“ dodává René Černohorský, který zároveň prosí, aby se svědci nehody obraceli na vyšetřovatele Ondřeje Novotného, a to na číslech 974 737 574, 974 737 576. K dispozici je také mobilní telefonní číslo 735 788 950.

Dále na našem webu

Pády paraglidistů v Beskydech teď řeší horská služba jako na běžícím pásu