Óóó Indiáni! Aneb výstava pro malé i velké

Brno – Moravské zemské muzeum zve na unikátní výstavu v Pavilonu Anthropos s názvem Óóó Indiáni! Nenechte se dlouho vybízet, výstava zaujme nejen děti, ale i dospělé.

Představeny zde budou indiánské kmeny žijící především na velkých pláních a prériích, nebo v Arktidě. Prozkoumáte každodenní život jednotlivých společenství mající každé svoji kulturu. Dozvíte se, jak se živí, jak bydlí, nebo do čeho se oblékají. Zmíněny jsou i hry, hračky, indiánské písmo a způsoby dorozumívání. Porovnáte také jednotlivé rozdíly mezi různými společenstvími indiánů.

Hlavním tématem výstavy je kruh, který je u indiánů posvátný. Mnoho indiánských skupin pojímá plynutí času jako kruhové, což můžeme pozorovat v nepřetržitém koloběhu života, smrti a znovuzrození, slunce i měsíce, vody a deště nebo ročního období,“ říká kurátorka a vedoucí Dětského muzea Moravského zemského muzea Sylva Brychtová.

Výstava je zajímavá také tím, že spoustu exponátů můžete vyzkoušet. Například indiánský totem, který si děti mohou přeskupit podle svého, nebo třeba iglú, do kterého lze vlézt.
Spoustu informací se dozvíte i z interaktivní obrazovky, z fotografií, z virtuální reality, videomappingu, či promítání.

Výstava, která běží od 18. června potrvá do 17. července 2021. Najdete ji v Pavilonu Anthropos na adrese Pisárecká 5, Brno. Otevírací doba je úterý až pátek 9-18 hod., sobota až neděle 10-18 hod., vstupné činí 50 Kč, zvýhodněné 25 Kč a rodinné 110 Kč.