Opilá řidička způsobila nehodu na Pelhřimovsku. V autě měla navíc děti

PELHŘIMOV – Nehodu, při které silně opilá žena nezvládla řízení a havarovala, řešili minulý pátek pelhřimovští policisté. Řidička nevybrala zatáčku a v protisměru poškodila protijedoucí vůz. Policistům poté nadýchala přes dvě promile.

Nehoda se stala v pátek 18. června po třetí hodině odpoledne u obce Služátky. Šestačtyřicetiletá řidička Volkswagenu Polo projížděla ve směru od Humpolce na Pelhřimov. „U křižovatky na obec Služátky vyjela s vozidlem vpravo mimo komunikaci na nezpevněnou krajnici, kde zachytila o směrový sloupek, poté strhla řízení zpět vlevo na komunikaci a smykem přejela do protisměru, kde zachytila o jedoucí osobního vozidla Citroen Xara Picasso,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Poté řidička pokračovala smykem vlevo mimo silnici, kde přeskočila příkop a na trávníku zastavila. „Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku na alkohol, která měla pozitivní výsledek – 2,33 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledkem měla také opakovaná dechová zkouška – 2,43 promile alkoholu v dechu,“ dodala Dana Čírtková.

Žena následně nejen odmítla odběr krve, ale ani policistům nepředložila doklad o pojištění vozu. Svědkem jejích manévrů na silnici byly navíc dvě nezletilé děti, které měla ve voze. Všechny tři odvezli záchranáři na preventivní vyšetření do nemocnice.

Škoda vzniklá při nehodě dosáhla 40 tisíc korun. Žena přišla na místě o řidičák a nyní je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.