Opilý muž vystřelil z plynové pistole ženě do obličeje, ta potřebovala péči lékařů

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Krátce před třetí hodinou ranní, uplynulou sobotu, museli náchodští policisté vyrazit k řešení situace, při které došlo k údajné střelbě. Měl se jí dopustit 28letý muž, kterému hrozí v případě prokázání  viny vězení až na tři roky.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, muž měl přijít do bytu, kde začal se zbraní v ruce přítomné dvojici vyhrožovat. „Na ženu měl vystřelit z plynové pistole do jejího obličeje a utéct. Policisté jej následně okamžitě dopadli a zadrželi. Žena byla předána k ošetření lékařům,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž byl po zadržení podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a ta ukázala pozitivní výsledek 1,69 promile, poté putoval do policejní cely.

Policisté připomínají

Každá zbraň může být nebezpečná. Jak to s legálně drženými zbraněmi a jejich držením a nošením na veřejnosti je, upravuje zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (dále jen „zákona o zbraních“). Ten uvádí, že zbraně, které se dají běžně nosit, jsou krátké zbraně kategorie B a D, avšak za podmínky skrytého nošení. Jestliže má fyzická osoba u sebe zbraň kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně, je povinna mít u sebe i zbrojní průkaz a průkaz zbraně [§ 29 odst. 1 písm. i) zákona o zbraních].

Mezi zbraně kategorie D patří například plynové zbraně, expanzní zbraně, mechanické zbraně, znehodnocené zbraně, airsoftové zbraně. Nabýt, držet a nosit zbraň této kategorie může fyzická osoba starší 18 let, která je způsobilá k právním úkonům. Nemusí být tedy držitelem zbrojního průkazu. Zbraň kategorie D nesmí její držitel nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném. Dále zbraň nesmí nosit nebo s ní na místě veřejnosti přístupném, jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci.