Předseda senátu se v Jeseníku setkal s nadanými studenty

JESENÍK – Významnými hosty letošního ročníku T-expedice, tedy přehlídky mladých talentů v oblasti vědy, byl předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil, senátoři Miroslav Adámek, Jiří Dušek a Ladislav Václavec, hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a krajský radní Jan Žůrek. Mimo témata vzdělávání a práce s nadanými žáky představilo město Jeseník i své investiční záměry.

Program zahájili v pátek 18. června studenti jesenického gymnázia ukázkou činnosti v oblasti robotiky.  Poté se hosté přesunuli za studenty Střední průmyslové školy Jeseník, kde měli možnost vyzkoušet si například práci s drony. Terénní bádání zažili s mladými a nadějnými vědci entomologické sekce T-expedice. Seznámili se s investičními záměry města Jeseník a společně zahájili poster konferenci nadaných žáků základních a středních škol v regionu.„Jsme velmi rádi, že pan předseda Senátu přijel do Jeseníku. Je to pro nás silný impulz, že naše město má podporu i v horní komoře Parlamentu České republiky,“ uvedla starostka města Jeseníku Zdeňka Blišťanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

T-expedice je vzdělávací a badatelský program pro nadané žáky ve věku 13 až 18 let. Spočívá v zapojení dětí a jejich učitelů do badatelského procesu, a to v přírodních i humanitních vědách. Badatelská témata jsou vypisována pro každý rok zvlášť. T-expedici na Jesenicku pořádají Vlastivědné muzeum Jesenicka, Národní pedagogický institut ČR a tuto akci podpořilo město Jeseník. „T-expedici navštěvuji pravidelně a podle mých zkušeností má projekt velký potenciál a přínos nejen v oblasti vzdělávání. Jsem rád, že kolegové senátoři přijali mé pozvání a osobně přijeli do Jeseníku podpořit šikovné studenty,” uvedl senátor za Jesenicko a Šumpersko Miroslav Adámek.