Řidič nedal blinkr. Do parkující Škodovky vrazil lehce ovíněný motorkář

SUŠICE – Poměrně draze přišel manévr osmapadesátiletého řidiče osobního auta Škoda Superb, který chtěl včera krátce po desáté hodině dopoledne zaparkovat před budovou městského úřadu na náměstí Svobody v Sušici.

Při odbočování zapomněl dát blinkr a navíc přehlédl motorku BMW, která jela za ním. Překvapený třiapadesátiletý motorkář už nestačil včas zareagovat a narazil do levého předního boku náhle zatáčejícího osobního auta. „Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 90 tisíc korun. Řidič motocyklu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice v Sušici. Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám. U řidiče osobního vozidla byla negativní, u motocyklisty pozitivní. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo výsledek 0,30 promile alkoholu v krvi. Motocyklista uvedl, že alkoholické nápoje požíval do 23 hodin předchozího dne, kdy vypil pět dvanáctek. Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že motocykl nemá platnou technickou kontrolu. Skončila před deseti dny,“ sdělila k nehodě mluvčí policie Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: PČR