Sprejer stačil napsat jen dvě písmena, než ho dopadla hlídka

Ilustrační foto

BRNO – Skvělou práci předvedli strážníci městské policie, když při své běžné kontrole odhalili sprejera, který se zrovna snažil poničit dveře v Nádražní ulici. Umělec je nyní v rukou republikové policie.

Dvaadvacetiletý muž vracející se z restaurace se rozhodl pro malou výtvarnou přestávku a na plechová vrata začal malovat svůj vzkaz bílým fixem. V domnění, že ho nikdo nevidí, se chtěl umělecky vyjádřit. Jakmile dokončoval druhé písmeno, zpoza rohu vyjela autohlídka městské policie a chytla ho přímo při činu. „Sprejer se nám přiznal a hájil se tím, že má osobní problémy,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba. Hlídka čerstvý nápis zdokumentovala a jaké bylo její překvapení, když zjistila, že podobného prohřešku se dotyčný dopustil již v minulosti. Muž je teď podezřelý ze spáchání trestného činu a převzala si jej státní policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.