Výbuch v laser areně zranil dva dělníky

foto HZSOL

PŘEROV – Jedno lehké a jedno těžké zranění si vyžádala exploze, která v neděli postihla přerovskou laser arenu. Zábavné centrum bylo v té době naštěstí mimo provoz, uvnitř se prováděly rekonstrukční práce.

„Při rekonstrukci laser arény v Přerově, přesněji při instalaci několika sudů od oleje, došlo k explozi a vzplanutí,“ sdělil tiskový mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Výbuch ohrozil na životě dva dělníky, kteří měli uvnitř svařovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jeden z nich utrpěl tržnou ránu na hlavě a lehčí popáleniny na rukou. Druhý, starší muž, má popáleniny až na padesáti procentech těla. Oba dva muži byli při vědomí a stabilizovaní,“ sdělila tisková mluvčí záchranářů Lucie Urbanová s tím, že byli letecky transportováni do popáleninového centra v Ostravě.

Proč k výbuchu došlo, se šetří. „Hasiči na místě provedli důkladnou kontrolu termokamerami, protože v prostorách bylo nebezpečí skrytého hoření,“ dodal Hošák.