Agresívní cizinec z vlaku chtěl před policisty rychle zmizet. Pak je napadl

ilustrační foto

BRNO – Vlakvedoucí mezinárodního vlaku přizval v sobotní odpoledne policisty ke dvěma agresivním cestujícím. Cizinci z východní Evropy cestovali bez jízdenky, dokladů, ignorovali povinnost mít zakryté dýchací cesty a chovali se jako opilí.

Po příjezdu vlaku do Brna jeden z nich rychle vystoupil i se svým jízdním kolem a chtěl přivolaným policistům ujet. To se mu však nepodařilo a při přejíždění kolejí upadl. Začal být agresivní a svým pronásledovatelům se postavil se zaťatými pěstmi. Hlídce nezbylo, než použít donucovací prostředky, protože veškeré výzvy a domluvy nebyly k ničemu. „Jenomže cizinec se vzdát rozhodně nechtěl a při aktivním odporu dokonce udeřil jednoho policistu kolenem do obličeje. Přítrž jeho dalším úderům pomohl sjednat až elektrický paralyzér. Mladý cizinec, který nakonec nebyl ani pod vlivem alkoholu, se tak bude muset zodpovídat hned z několika přestupků,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.