Bouřky měly grády, nejvíc napršelo na Přerovsku a Prostějovsku

OLOMOUCKÝ KRAJ – Pásmo bouřek, které se přehnaly regionem v pondělí večer a v úterý ráno, přineslo spad až 30 litrů vody na metr čtvereční. Nejvíce pršelo v Koválovicích-Osíčanech na Přerovsku a v Otinovsi na Prostějovsku.

Přechod fronty zaměstnal hasiče, vodohospodáře i energetiky. V některých oblastech měly bouřky bohužel ničivý charakter, jinde jen „slušně zalily“. Nejvíce vody spadlo na Přerovsku a Prostějovsku. V Koválocicích-Osíčanech to bylo 31 mm srážek, v Otinovsi na Drahanské vrchovině 28 mm. Přeloženo do praktického života, milimetr znázorňuje litr vody na metr čtvereční.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mnohem ničivější charakter měly frontální projevy na severu regionu. Hasiči na pomoc vyjížděli více než čtyřicetkrát. „Řešili jsme popadané stromy na komunikace a dráty elektrického vedení. Ve Vyšehoří na Šumpersku spadlý strom kromě elektrických drátů poškodil i rodinný dům. Odčerpávali jsme vodu ze zatopené garáže s autem v Zábřehu i altán odvátý až do třetího patra, kde uvízl,“ popsala peripetie hasičů mluvčí Lucie Balážová.

Největší škodu na majetku pak bouře udělala v Odrlicích na Olomoucku, kde uletěla střecha ze šaten na místním hřišti.

Podle meteorologů hrozí bouřky až do konce tohoto týdne.