Fiktivní úvěrové smlouvy vynesly šestici žen přes 2,5 milionu korun

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Manažerka společnosti a obchodní zástupkyně si chtěly velmi rychle a nezákonně vydělat. Hromada peněz, kterou získaly díky falešným údajům ve smlouvách, jim nakonec přinese několik let vězení.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, 43letá žena byla na konci minulého roku obviněna společně s dalšími pěti ženami ve věku 32 až 52 let z úvěrového podvodu. „V těchto dnech vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Náchod rozšířil trestní stíhání ženy o další skutky. Nyní je obviněna z trestných činů úvěrového podvodu, podvodu, poškození cizích práv a porušení povinnosti při správě cizího majetku,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Třiačtyřicetiletá žena pracovala ve společnosti zabývající se půjčkami na pozici manažerky, ostatní ženy v té samé firmě pracovaly na pozici obchodních zástupců. Ženy uzavřely 126 fiktivních úvěrových smluv. Údaje v kontraktech byly uvedeny na osoby, které si v minulosti uzavřely řádné úvěry, také byly doplňovány údaje, které dostaly ženy za úplatu. „Tímto způsobem způsobily škodu na vyplacených úvěrech nebo na neoprávněně vyplacených provizích v celkové výši přes 2,5 miliónu korun,“ doplňuje mluvčí.

Dvěma ženám ve věku 43 a 35 let hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let. Jedné 32leté od 1 do 5 let a zbývajícím třem až dva roky vězení.