I strážníci se zapojili do odklízení následků po silné bouřce

Foto: MP Brno

BRNO – V pondělí večer po silných bouřkách bylo potřeba odklidit jejich následky. Hlídky městské policie proto vyjely do ulic Brna a pomáhaly také hasičům.

Největší pilno měli strážníci mezi osmnáctou a dvacátou hodinou, i operátoři telefonní linky 156 měli v tuto dobu zvýšené množství hovorů, kdy obyvatelé hlásili vyvrácené stromy či větve popadané do silnic. „Kromě strážníků z místních služeben vyráželi i strážníci celoměstských jednotek – pořádková a poříční jednotka je k těmto situacím vycvičena a vozí s sebou v autě motorové pily a jinou speciální techniku,“ upřesňuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídky zasahovaly v Žabovřeskách, Komíně, Králově Poli, Medlánkách, Řečkovicích nebo Židenicích. V žabovřeské Bráfově ulici hlídka pořádkové jednotky odstraňovala polámaný košatý strom, který zatarasil vjezd do vnitrobloku. Strážníci pilou pořezali kmen a jednotlivé větve, poté dřevo odklidili na trávu vedle silnice a znovu ji tak zprůjezdnili.

Kolegové z poříční jednotky po 19. hodině přijeli do Řezáčovy ulice v Komíně, kde přes cestu ležela rozlomená větev. O sto metrů dál byl padlý strom. Oboje strážníci pořezali a odklidili. Muži zákona také spolupracovali s hasiči, kteří je o jejich asistenci požádali v ulici Terezy Novákové v Řečkovicích. Tam bouřka smetla několik stromů, poničila dráty elektrického vedení a poškodila rozvaděč. Městská policie nebezpečný prostor vymezila páskou zakazující vstup. Silný vítr vyvrátil i stromy v areálu bývalého řečkovického pivovaru, kde se konají společenské akce. Kmeny s větvemi pokryly téměř celé pódium. V tomto případě nehrozilo žádné nebezpečí, přesto hlídka zkontrolovala, jestli někdo není zraněný a vyrozuměla správce areálu.

Ulice Řezáčova. Foto: MP Brno
Ulice Bráfova. Foto: MP Brno
Řečkovice. Foto: MP Brno