Muž se dvěma psy uvázl na dvě hodiny ve výtahu

Ilustrační foto

BRNO – Venčení domácích mazlíčků jeho příbuzné se nevyplatilo jednačtyřicetiletému muži v Komárově. Na dvě hodiny uvázl ve výtahu a nemohl si přivolat pomoc. Vysvobodit ho musel až opravář.

Muž přišel na návštěvu své příbuzné do komárovského bytu, vzal si její dva psy a šel je vyvenčit. Jelikož se dlouho nevracel, pojala žena podezření, že se mu něco stalo. Muž nastoupil do výtahu, který se s ním zasekl a jelikož neměl u sebe mobilní telefon, nemohl si zavolat záchranu. Začal tedy volat o pomoc, což zaslechla nájemnice bytového domu a zavolala na linku 156. „Na místo dorazila hlídka, která s uvězněným navázala kontakt a on je ubezpečil, že on i dva psi jsou v pořádku,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dodal také, že takto strávil dvě hodiny a poruchu nejspíše zapříčinilo vodítko vyčnívající ze dveří. I přes veškerou snahu se hlídce nepodařilo osádku výtahu vysvobodit, musela proto zavolat opraváře, který za malou chvíli výtah otevřel. Co se stalo s jejím příbuzným, se majitelka psů dozvěděla až zpětně.