Na Pelhřimovsku havarovala včera večer cisterna. Dnes v poledne byla silnice opět průjezdná

Havarovanou cisternu se podařilo vyprostit krátce před polednem. Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – K havárii plné cisterny došlo v pondělí 21. června vpodvečer na Pelhřimovsku. Vozidlo skončilo v příkopu, řidič zůstal nezraněn. Škoda byla vyčíslena na téměř čtvrt milionů korun.

Informaci o havárii, která se stala na silnici I/19, dostali policisté kolem půl šesté večer. Čtyřicetiletý cizinec projížděl s nákladním vozidlem MAN s cisternou po silnici ve směru od Pelhřimova na Čížkov. „Řidič najel na krajnici a havaroval do příkopu na přilehlé pole, kde se cisterna převrátila na bok. Nikdo nebyl zraněn. V cisterně se převáželo zhruba 20 tun látky, která se používá v kosmetickém průmyslu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dechová zkouška řidiče vyloučila alkohol. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na částku 220 000 korun. Přepravovaná látka naštěstí z havarované cisterny neunikla.

Převrácená cisterna zůstala v příkopu do dnešního dopoledne, kdy byl její obsah přečerpán a havarované vozidlo mohlo být vyproštěno. Z toho důvodu byla silnice I/19 od půl desáté zcela uzavřena. Před polednem se provoz podařilo opět obnovit.